Ogłoszenia dla studentów fizjoterapii

Subskrybuj zawartość Subskrybuj kanał RSS

Uwaga Absolwenci studiów w r.ak. 2015/16
Ewa Janiak 18.07.2016

Zapraszamy do Dziekanatu Absolwentów studiów I i II stopnia w r.ak. 2015/16 w godz. 9.00 - 14.00 celem rozliczenia się z uczelnią (podpisanie dokumentów, odebranie odpisów dyplomów). Prosimy o przyniesienie indeksów wraz z kartami osiągnięć oraz legitymacji studenckich (legitymacje tylko  Abslowenci studiów magisterskich).

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DYPLOMÓW - 5 SIERPNIA GODZ. 11.00
Ewa Janiak 14.07.2016

W imieniu Władz Dziekańskich II Wydziału Lekarskiego zapraszamy na uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów I i II stopnia, która odbędzie się w dn. 5 sierpnia br. godz. 11.00. w Auli Wykłdowej im. prof. Janusza Piekarczyka Centrum Dydaktyczne WUM. Prosimy o wcześniejsze przybycie na uroczystość ( ok 15-20 min,).

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
Ewa Janiak 12.07.2016

Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza do udziału w sesji "Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie", która odbędzie się w dniach 18-19 września 12016r. Szczegóły w załączniku.

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Otwarte Drzwi"
Ewa Janiak 07.07.2016

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił XIII edycję Ogónopolskiego Konkursu "Otwarte Drzwi" na najlepszą pracę magisterską i doktorską, któych tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym. Szczegóły w załączniku.

Konkurs Santander Universidades
Ewa Janiak 24.05.2016

Konkurs Santander Universidades

Uniwersytecka Pracownia Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją, w ramach Programu „Santander Universidades" prowadzonego przez Bank Zachodni WBK.SA, ogłasza konkurs dla studentów wszystkich kierunków WUM na najlepszą pracę z dziedziny:

- żywienia noworodka i małego dziecka;
- terapii żywieniowa wcześniaków;
- fizjologii i patologii laktacji;
- zastosowania odżywczego i pozaodżywczego mleka kobiecego; 
- laktotechnologii rozumianej jako dostosowywanie składu mleka kobiecego do potrzeb dziecka o specjalnych wymaganiach żywieniowych;
- opieki nad matką i dzieckiem ze szczególnym uwzględnieniem procedur sprzyjających karmieniu piersią oraz wiedzą z zakresu organizacji 
i idei banku mleka kobiecego.

Przedmiotem konkursu musi być praca naukowa o charakterze eksperymentalnym.

Dla zwycięskich prac (I, II i II miejsce) przewidziane są nagrody pieniężne.

Prace należy wysyłać na adres e-mail: aleksandra.wesolowska@wum.edu.pl w terminie do 31 sierpnia br.

Patronat nad konkursem objął prof. dr hab. n med. Marek Kuch - Dziekan II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii.

Szczegółowych informacji udziela sekretarz konkursu - dr n. biol. Aleksandra Wesołowska (e-mail:aleksandra.wesolowska@wum.edu.pl).

Regulamin konkursu

Szczegóły dotyczące Santander Universidades: 
http://www.bzwbk.pl/santanderuniversidades-pl/santander-universidades.html

V Międzynarodowa Konferencja Motor Control 2016
Ewa Janiak 25.04.2016

W imieniu Komitetu Organizacyjnego  zapraszamy do uczestnictwa w V Międzynarodowej Konferencji Motor Control 2016  (www.motorcontrol2016.pl) - jednym z najbardziej interesujących wydarzeń edukacyjnych i naukowych 2016 roku w Europie z zakresu kontroli motorycznej, neurologii oraz neurorehabilitacji. Konferencja odbędzie się w dniach 14-16.09.2016 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest „Łączenie obszarów kontroli motorycznej oraz biomechaniki”.

Jest to jedna z dwóch konferencji, które aktualnie rekomendowane są przez International Society of Motor Control. Odbywa się ona także pod auspicjami Wydziału Zdrowia - Komitetu Rehabilitacji Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk. Wśród wykładowców gromadzi uznane autorytety z całego świata.